  • MAX6868UK32D3L+T
MAX6868UK32D3L+T
advertisement
Manufacturer No:
MAX6868UK32D3L+T
HK JDW NO:
503-MAX6868UK32D3L+T
Description:
2.5V 5 Terminals 5-Pin Voltage supervisor 1 Channels Min 1.1V Max 5.5V
Quantity:
In Stock : 16812
Step5Bar-code shipping tag
MAX6868UK32D3L+T
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Supply Voltage
    2.5V
  • Max Supply Voltage
    5.5V
  • Min Supply Voltage
    1.1V
  • Power Dissipation-Max
    571mW
  • Voltage - Threshold
    3.2V
  • Number of Voltages Monitored
  • Reset Timeout
    150 ms
  • Min Reset Threshold Voltage
    3.12V
  • Max Reset Threshold Voltage
    3.28V
  • Undervoltage Threshold
    3.12V
  • Overvoltage Threshold
    3.28V
  • Length
    2.9mm