  • MAX8510EXK18+G65
MAX8510EXK18+G65
advertisement
Manufacturer No:
MAX8510EXK18+G65
HK JDW NO:
699-MAX8510EXK18+G65
Package:
5-TSSOP, SC-70-5, SOT-353
Datasheet:
MAX8510EXK18+G65
Description:
Enable Fixed PMIC 5-TSSOP, SC-70-5, SOT-353
Quantity:
In Stock : 12103
Step5Bar-code shipping tag
MAX8510EXK18+G65
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    5-TSSOP, SC-70-5, SOT-353
  • Supplier Device Package
    SC-70-5
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Voltage - Input (Max)
    6V
  • Output Type
    Fixed
  • Output Configuration
    Positive
  • Current - Output
    120mA
  • Control Features
    Enable
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    1.8V
  • Number of Regulators
    1
  • Protection Features
    Over Current, Over Temperature
  • Current - Quiescent (Iq)
    90μA
  • PSRR
    78dB ~ 54dB (1kHz ~ 100kHz)