  • MAX8887EZK25+G51
MAX8887EZK25+G51
advertisement
Manufacturer No:
MAX8887EZK25+G51
HK JDW NO:
503-MAX8887EZK25+G51
Package:
SOT-23-5 Thin, TSOT-23-5
Datasheet:
Description:
Enable Fixed PMIC SOT-23-5 Thin, TSOT-23-5
Quantity:
In Stock : 8500
Step5Bar-code shipping tag
MAX8887EZK25+G51
    Select All
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    SOT-23-5 Thin, TSOT-23-5
  • Supplier Device Package
    TSOT-23-5
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA
  • Part Status
    Obsolete
  • Current - Supply (Max)
    65μA
  • Voltage - Input (Max)
    5.5V
  • Current - Output
    300mA
  • Control Features
    Enable
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    2.5V
  • Protection Features
    Over Current, Over Temperature, Short Circuit
  • Current - Quiescent (Iq)
    100μA
  • PSRR
    60dB (1kHz)