  • MAZ31500ML
MAZ31500ML
advertisement
Manufacturer No:
MAZ31500ML
HK JDW NO:
590-MAZ31500ML
Package:
TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Datasheet:
MAZ31500ML
Description:
30Ohms ±6% 15V 50nA @ 10V 200mW TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Step5Bar-code shipping tag
MAZ31500ML
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
  • Supplier Device Package
    Mini3-G1
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2004
  • Tolerance
    ±6%
    1 (Unlimited)
  • Power Rating
    200mW
  • Voltage - Rated DC
    15V
  • Max Power Dissipation
    200mW
  • Base Part Number
    MAZ315
  • Impedance
    30Ohm
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    50nA @ 10V
  • Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
    900mV @ 10mA
  • Power - Max
    200mW
  • Impedance-Max
    30Ohms
  • Voltage - Zener (Nom) (Vz)
    15V
  • Zener Voltage
    15V