  • MAZ32000ML
MAZ32000ML
advertisement
Manufacturer No:
MAZ32000ML
HK JDW NO:
590-MAZ32000ML
Package:
TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Datasheet:
MAZ32000ML
Description:
55Ohms ±6% 20V 50nA @ 14V 200mW TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Step5Bar-code shipping tag
MAZ32000ML
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
  • Supplier Device Package
    Mini3-G1
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2004
  • Tolerance
    ±6%
    1 (Unlimited)
  • Power Rating
    200mW
  • Voltage - Rated DC
    20V
  • Max Power Dissipation
    200mW
  • Base Part Number
    MAZ320
  • Impedance
    55Ohm
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    50nA @ 14V
  • Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
    900mV @ 10mA
  • Power - Max
    200mW
  • Impedance-Max
    55Ohms
  • Voltage - Zener (Nom) (Vz)
    20V
  • Zener Voltage
    20V