  • MB4FSR-B12.5
MB4FSR-B12.5
advertisement
Manufacturer No:
MB4FSR-B12.5
HK JDW NO:
53-MB4FSR-B12.5
Package:
Datasheet:
MB4FSR-B12.5
Description:
BOOT STRAIN RELIEF 12.5MM DIAM
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
MB4FSR-B12.5
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Housing Material
    Zinc
  • Series
    MotionGrade™ M23 Power Standard Series, Threaded
  • Feature
    Dust Tight, Strain Relief, Waterproof
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Max Operating Temperature
    130°C
  • Min Operating Temperature
    -20°C
  • Color
    Black
  • Orientation
    Straight
  • Connector Support Type
    CONNECTOR ACCESSORY
  • Accessory Type
    Boot
  • Thread Size
    M23
  • Wire/Cable Diameter
    12.5 mm
  • Length
    68.5mm