  • MB9BF112NBGL-GE1
MB9BF112NBGL-GE1
advertisement
Manufacturer No:
MB9BF112NBGL-GE1
Manufacturer:
Cypress Semiconductor
HK JDW NO:
217-MB9BF112NBGL-GE1
Package:
FBGA
Datasheet:
Description:
Microcontroller 112 Pin 144MHz FBGA
Quantity:
In Stock : 16846
Step5Bar-code shipping tag
MB9BF112NBGL-GE1
  • Package / Case
    FBGA
  • Number of Pins
    112
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Technology
    CMOS
  • Frequency
    144MHz
  • Interface
    EBI/EMI, I2C, LIN, UART, USART
  • Memory Size
    160kB
  • Oscillator Type
    Internal
  • RAM Size
    16kB
  • Memory Type
    FLASH
  • uPs/uCs/Peripheral ICs Type
    MICROCONTROLLER, RISC
  • Peripherals
    DMA, LVD, POR, PWM, WDT
  • Frequency (Max)
    144MHz