  • MBA02040C1623DRP00
MBA02040C1623DRP00
advertisement
Manufacturer No:
MBA02040C1623DRP00
HK JDW NO:
886-MBA02040C1623DRP00
Description:
Through Hole 162kOhm, 0.4W, Metal Film,
Step5Bar-code shipping tag
MBA02040C1623DRP00
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Size / Dimension
    0.063Diax0.142L 1.60mmx3.60mm
  • Tolerance
    ±0.5%
  • Temperature Coefficient
    ±50ppm/°C
  • Resistance
    162kOhm
  • Power (Watts)
    0.4W
  • Max Power Dissipation
    400mW
  • Diameter
    1.6mm