  • MBA02040C8458FRP00
MBA02040C8458FRP00
advertisement
Manufacturer No:
MBA02040C8458FRP00
HK JDW NO:
886-MBA02040C8458FRP00
Description:
Through Hole 8.45Ohms, 0.4W, Metal Film,
Step5Bar-code shipping tag
MBA02040C8458FRP00
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Size / Dimension
    0.063Diax0.142L 1.60mmx3.60mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±50ppm/°C
  • Resistance
    8.45Ohms
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power (Watts)
    0.4W
  • Max Power Dissipation
    400mW
  • Diameter
    1.6mm
  • Length
    3.6068mm