  • MBC201-1T30G-2
MBC201-1T30G-2
advertisement
Manufacturer No:
MBC201-1T30G-2
Manufacturer:
Bel Power Solutions
HK JDW NO:
127-MBC201-1T30G-2
Quantity:
In Stock : 8908
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
MBC201-1T30G-2
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Operating Temperature
    -20°C~70°C With Derating
  • Series
    MBC201 (200W)
  • Size / Dimension
    5.00Lx3.00W x 1.50 H 127.0mmx76.2mmx38.1mm
  • Feature
    Adjustable Output, PFC, Standby Output, Universal Input
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Open Frame
  • Applications
    Medical
  • Power (Watts)
    160W 200W Forced Air
  • Number of Outputs
    1
  • Approval Agency
    CE
  • Voltage - Isolation
    4.242kV
  • Voltage - Output 1
    30V
  • Current - Output (Max)
    5.33A
  • Voltage - Input
    90V~264VAC