  • MBE04140C1503FC100
MBE04140C1503FC100
advertisement
Manufacturer No:
MBE04140C1503FC100
Manufacturer:
Vishay
HK JDW NO:
866-MBE04140C1503FC100
Package:
Conformal
Datasheet:
Description:
Through Hole 150kOhm, Metal Film, Thin Film,
Quantity:
In Stock : 273
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
MBE04140C1503FC100
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Conformal
  • Tolerance
    1%
  • Termination
    Axial
  • Temperature Coefficient
    50 ppm/°C
  • Resistance
    150kOhm
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Metal Film, Thin Film
  • Power Rating
    1W
  • Military Standard
    Not
  • Diameter
    4.2mm
  • Length
    11.9mm