  • MBR20200CTHC0G
MBR20200CTHC0G
advertisement
Manufacturer No:
MBR20200CTHC0G
HK JDW NO:
799-MBR20200CTHC0G
Package:
TO-220-3
Datasheet:
MBR20200CTHC0G
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
MBR20200CTHC0G
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Package / Case
    TO-220-3
  • Supplier Device Package
    TO-220AB
  • Packaging
    Tube
  • Published
    2014
  • Series
    Automotive, AEC-Q101
  • Part Status
    Active
  • Speed
    Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    100μA @ 200V
  • Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
    1.23V @ 20A
  • Operating Temperature - Junction
    -55°C~150°C
  • Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
    200V
  • Current - Average Rectified (Io)
    20A