  • MC0402N150J500CT
MC0402N150J500CT
advertisement
Manufacturer No:
MC0402N150J500CT
Manufacturer:
Multicomp
HK JDW NO:
3958-MC0402N150J500CT
Description:
15pF 50V Ceramic Capacitor 5% 30 ppm/°C 0402
Step5Bar-code shipping tag
MC0402N150J500CT
  • Package / Case
    0402
  • Number of Pins
    2
  • Packaging
    Cut Tape
  • Tolerance
    5%
  • Temperature Coefficient
    30 ppm/°C
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    50V
  • Capacitance
    15pF
  • Voltage - Rated DC
    50V