  • MC0805N820K500CT
MC0805N820K500CT
advertisement
Manufacturer No:
MC0805N820K500CT
HK JDW NO:
3958-MC0805N820K500CT
Description:
82pF Ceramic Capacitor 10% 30 ppm/°C 2 Terminations
Step5Bar-code shipping tag
MC0805N820K500CT
  • Tolerance
    10%
  • Temperature Coefficient
    30 ppm/°C
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    82pF
  • Voltage - Rated DC
    50V