  • MC68332AMFC20
MC68332AMFC20
advertisement
Manufacturer No:
MC68332AMFC20
HK JDW NO:
318-MC68332AMFC20
Package:
PQFP
Datasheet:
MC68332AMFC20
Description:
Microcontroller 132 Pin PQFP
Quantity:
In Stock : 5234
Step5Bar-code shipping tag
MC68332AMFC20
  • Package / Case
    PQFP
  • Number of Pins
    132
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Operating Supply Voltage
    5V
  • Interface
    SCI, SPI
  • Power Dissipation-Max
    766mW
  • Number of I/O
    15
  • RAM Size
    2kB
  • Memory Type
    ROMless
  • Frequency (Max)
    20MHz