  • MC68376BACAB25
MC68376BACAB25
advertisement
Manufacturer No:
MC68376BACAB25
Manufacturer:
NXP USA Inc.
HK JDW NO:
318-MC68376BACAB25
Package:
160-BQFP
Datasheet:
MC68376BACAB25
Description:
ROMless CPU32 32-Bit Microcontroller M683xx Series MC68376 160-BQFP
Step5Bar-code shipping tag
MC68376BACAB25
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    160-BQFP
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA
  • Packaging
    Tray
  • Series
    M683xx
  • Published
    1996
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3 (168 Hours)
  • Base Part Number
    MC68376
  • Oscillator Type
    External
  • Number of I/O
    18
  • Speed
    25MHz
  • RAM Size
    7.5K x 8
  • Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
    4.75V~5.25V