  • MC88916DW70
MC88916DW70
advertisement
Manufacturer No:
MC88916DW70
Manufacturer:
NXP USA Inc.
HK JDW NO:
318-MC88916DW70
Package:
20-SOIC (0.295, 7.50mm Width)
Datasheet:
MC88916DW70
Description:
IC CLK BUF CISC 70MHZ 1CIRC
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
MC88916DW70
    Select All
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    20-SOIC (0.295, 7.50mm Width)
  • Supplier Device Package
    20-SOIC
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tube
  • Published
    1997
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Voltage - Supply
    4.5V~5.5V
  • Base Part Number
    MC88916
  • Output
    CMOS, TTL
  • Number of Circuits
    1
  • Frequency (Max)
    70MHz