  • MCAP103726044A-680MU
MCAP103726044A-680MU
advertisement
Manufacturer No:
MCAP103726044A-680MU
Manufacturer:
Multicomp
HK JDW NO:
3958-MCAP103726044A-680MU
Package:
Radial
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
MCAP103726044A-680MU
  • Package / Case
    Radial
  • Number of Pins
    2
  • Weight
    4.535924g
  • Published
    2007
  • Part Status
    Active
  • Inductance
    68 μH
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    100mOhm
  • Inductance Tolerance
    20%
  • RMS Current (Irms)
    800mA
  • Height
    6.35mm
  • Length
    12.7mm
  • Width
    12.7mm