  • MCBFS5220-102KU
MCBFS5220-102KU
advertisement
Manufacturer No:
MCBFS5220-102KU
Manufacturer:
Multicomp
HK JDW NO:
3958-MCBFS5220-102KU
Package:
SMD/SMT
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
MCBFS5220-102KU
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    SMD/SMT
  • Number of Pins
    2
  • Packaging
    Cut Tape
  • Max Operating Temperature
    130°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Lead Pitch
    7.62mm
  • Inductance
    1 mH
  • Max DC Current
    280mA
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    10.3Ohm
  • Inductance Tolerance
    10%
  • RMS Current (Irms)
    280mA