  • MCDDT3520003
MCDDT3520003
advertisement
Manufacturer No:
MCDDT3520003
HK JDW NO:
590-MCDDT3520003
Package:
Datasheet:
MCDDT3520003
Description:
SERVO DRIVER 30A 240V LOAD
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
MCDDT3520003
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Weight
    3.6lbs 1.6kg
  • Operating Temperature
    0°C~55°C
  • Published
    2017
  • Series
    MINAS A4
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Module
  • Voltage - Supply
    200V~240VAC
  • Interface
    RS-232, RS-485
  • Current - Output
    30A
  • Voltage - Load
    240V
  • Motor Type
    Servo
  • Control / Drive Type
    Servo AC
  • Number of Motors
    1
  • Wattage - Load
    750W