  • MCDHT3120NA1
MCDHT3120NA1
advertisement
Manufacturer No:
MCDHT3120NA1
HK JDW NO:
590-MCDHT3120NA1
Package:
100
Datasheet:
MCDHT3120NA1
Description:
SERVO DRIVER 30A 120V LOAD
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
MCDHT3120NA1
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Package / Case
    100
  • Weight
    3.6lbs 1.6kg
  • Operating Temperature
    0°C~55°C
  • Published
    2009
  • Series
    MINAS A5N
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Module
  • Voltage - Supply
    100V~120VAC
  • Interface
    RS-232, RS-485, USB
  • Current - Output
    30A
  • Voltage - Load
    120V
  • Motor Type
    Servo
  • Control / Drive Type
    Servo AC
  • Number of Motors
    1
  • Wattage - Load
    750W