  • MCF5213LCVM66J
MCF5213LCVM66J
advertisement
Manufacturer No:
MCF5213LCVM66J
Manufacturer:
NXP USA Inc.
HK JDW NO:
318-MCF5213LCVM66J
Package:
81-LBGA
Datasheet:
MCF5213LCVM66J
Description:
256KB 256K x 8 FLASH Coldfire V2 32-Bit Microcontroller MCF521x Series MCF5213 81-LBGA
Quantity:
In Stock : 1
Step5Bar-code shipping tag
MCF5213LCVM66J
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    81-LBGA
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA
  • Packaging
    Tray
  • Series
    MCF521x
  • Published
    2007
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3 (168 Hours)
  • Base Part Number
    MCF5213
  • Oscillator Type
    Internal
  • Number of I/O
    56
  • Speed
    66MHz
  • RAM Size
    32K x 8
  • Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
    3V~3.6V