  • MCF5329CVM240J
MCF5329CVM240J
advertisement
Manufacturer No:
MCF5329CVM240J
Manufacturer:
NXP USA Inc.
HK JDW NO:
318-MCF5329CVM240J
Package:
256-LBGA
Datasheet:
MCF5329CVM240J
Description:
ROMless Coldfire V3 32-Bit Microcontroller MCF532x Series MCF5329 256-LBGA
Quantity:
In Stock : 109
Step5Bar-code shipping tag
MCF5329CVM240J
    Select All
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    256-LBGA
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA
  • Packaging
    Tray
  • Series
    MCF532x
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3 (168 Hours)
  • Base Part Number
    MCF5329
  • Oscillator Type
    External
  • Number of I/O
    94
  • Speed
    240MHz
  • RAM Size
    32K x 8
  • Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
    1.4V~3.6V