  • MCF5473VR200
MCF5473VR200
advertisement
Manufacturer No:
MCF5473VR200
Manufacturer:
NXP USA Inc.
HK JDW NO:
318-MCF5473VR200
Package:
388-BBGA
Datasheet:
MCF5473VR200
Description:
ROMless Coldfire V4E 32-Bit Microcontroller MCF547x Series MCF5473 388-BBGA
Quantity:
In Stock : 11034
Step5Bar-code shipping tag
MCF5473VR200
    Select All
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    388-BBGA
  • Supplier Device Package
    388-PBGA (27x27)
  • Operating Temperature
    0°C~70°C TA
  • Packaging
    Tray
  • Series
    MCF547x
  • Published
    2007
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3 (168 Hours)
  • Base Part Number
    MCF5473
  • Oscillator Type
    External
  • Number of I/O
    99
  • Speed
    200MHz
  • RAM Size
    32K x 8
  • Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
    1.43V~1.58V