  • MCF5474VR200
MCF5474VR200
advertisement
Manufacturer No:
MCF5474VR200
Manufacturer:
NXP USA Inc.
HK JDW NO:
318-MCF5474VR200
Package:
388-BBGA
Datasheet:
MCF5474VR200
Description:
ROMless Coldfire V4E 32-Bit Microcontroller MCF547x Series MCF5474 388-BBGA
Quantity:
In Stock : 443
Step5Bar-code shipping tag
MCF5474VR200
    Select All
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    388-BBGA
  • Operating Temperature
    0°C~70°C TA
  • Packaging
    Tray
  • Series
    MCF547x
  • Published
    2001
  • JESD-609 Code
    e1
  • Part Status
    Not For New Designs
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3 (168 Hours)
  • Terminal Finish
    TIN SILVER COPPER
  • HTS Code
  • Technology
    CMOS
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    260
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    40
  • Base Part Number
    MCF5474
  • Oscillator Type
    External
  • Number of I/O
    99
  • Speed
    200MHz
  • RAM Size
    32K x 8
  • Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
    1.43V~1.58V