  • MCFT0BT2N401
MCFT0BT2N401
advertisement
Manufacturer No:
MCFT0BT2N401
Manufacturer:
Multicomp
HK JDW NO:
3958-MCFT0BT2N401
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
MCFT0BT2N401
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Material - Core
    Ceramic
  • Packaging
    Cut Tape
  • Case Code (Metric)
    0603
  • Case Code (Imperial)
    0201
  • Inductance
    2.4 nH
  • Test Frequency
    500MHz
  • Max DC Current
    450mA
  • Frequency - Self Resonant
    6GHz
  • Q Factor
    10
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    350mOhm