  • MCFT0BT3N201
MCFT0BT3N201
advertisement
Manufacturer No:
MCFT0BT3N201
Manufacturer:
Multicomp
HK JDW NO:
3958-MCFT0BT3N201
Package:
0201
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
MCFT0BT3N201
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    0201
  • Material - Core
    Ceramic
  • Packaging
    Cut Tape
  • Case Code (Metric)
  • Case Code (Imperial)
  • Inductance
    3.2 nH
  • Test Frequency
    500MHz
  • Max DC Current
    400mA
  • Frequency - Self Resonant
    6GHz
  • Q Factor
    10
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    500mOhm