  • MCHN38FM121J-Y
MCHN38FM121J-Y
advertisement
Manufacturer No:
MCHN38FM121J-Y
HK JDW NO:
192-MCHN38FM121J-Y
Datasheet:
MCHN38FM121J-Y
Description:
MCHN Series 120pF Mica Capacitor ±5% Tape & Reel (TR) -55°C~125°C Surface Mount 50ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations Nonstandard SMD
Step5Bar-code shipping tag
MCHN38FM121J-Y
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Nonstandard SMD
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.380Lx0.380W 9.65mmx9.65mm
  • Tolerance
    ±5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    RF, High Q, Low Loss
  • Pbfree Code
    yes
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    50ppm/Cel ppm/°C
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Voltage - Rated
    4kV
  • HTS Code
  • Capacitance
    120pF
  • Packing Method
    TRAY
  • Reference Standard
    AEC-Q200
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    4000V
  • Size Code
    4341
  • Height Seated (Max)
    0.160 4.06mm
  • Length
    9.65mm
  • Width
    9.65mm