  • MCHP05W4F5602T5E
MCHP05W4F5602T5E
advertisement
Manufacturer No:
MCHP05W4F5602T5E
Manufacturer:
Multicomp
HK JDW NO:
3958-MCHP05W4F5602T5E
Package:
Datasheet:
MCHP05W4F5602T5E
Description:
Thick Film, 56kOhm, 1%,
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
MCHP05W4F5602T5E
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Number of Pins
    2
  • Packaging
    Cut Tape
  • Tolerance
    1%
  • Temperature Coefficient
    100 ppm/°C
  • Resistance
    56kOhm
  • Composition
    Thick Film
  • Voltage - Rated
    150V
  • Power Rating
    250mW
  • Voltage - Rated DC
    150V
  • Case Code (Metric)
    2012
  • Case Code (Imperial)
    0805
  • Width
    1.25mm