  • MCL1005-3R9-R
MCL1005-3R9-R
advertisement
Manufacturer No:
MCL1005-3R9-R
HK JDW NO:
255-MCL1005-3R9-R
Package:
0402 (1005 Metric)
Datasheet:
MCL1005-3R9-R
Description:
Quantity:
In Stock : 15491
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
MCL1005-3R9-R
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    0402 (1005 Metric)
  • Supplier Device Package
    0402
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    MCL1005
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
  • Tolerance
    ±0.3nH
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Multilayer
  • Current Rating (Amps)
    300mA
  • Shielding
    Unshielded
  • Inductance
    3.9nH
  • DC Resistance (DCR)
    200mOhm Max
  • Frequency - Self Resonant
    4GHz
  • Q @ Freq
    8 @ 100MHz
  • Inductance Frequency - Test
    100MHz
  • Height Seated (Max)
    0.026 0.65mm