  • MCL2012V1-R270-R
MCL2012V1-R270-R
advertisement
Manufacturer No:
MCL2012V1-R270-R
HK JDW NO:
255-MCL2012V1-R270-R
Package:
0805 (2012 Metric)
Datasheet:
MCL2012V1-R270-R
Step5Bar-code shipping tag
MCL2012V1-R270-R
  • Package / Case
    0805 (2012 Metric)
  • Supplier Device Package
    0805
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Series
    MCL2012V1
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.047W 2.00mmx1.20mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Current Rating (Amps)
    300mA
  • Inductance
    270nH
  • DC Resistance (DCR)
    250mOhm Max
  • Frequency - Self Resonant
    150MHz
  • Inductance Frequency - Test
    1MHz
  • Height Seated (Max)
    0.043 1.10mm