  • MCPBSFC-1J224KA45
MCPBSFC-1J224KA45
advertisement
Manufacturer No:
MCPBSFC-1J224KA45
HK JDW NO:
3958-MCPBSFC-1J224KA45
Datasheet:
MCPBSFC-1J224KA45
Description:
220nF Film Capacitor 10% Radial 63V-DC 63V-AC Polyester
Step5Bar-code shipping tag
MCPBSFC-1J224KA45
  • Tolerance
    10%
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    63V
  • Capacitance
    220nF
  • Voltage - Rated DC
    63V
  • Voltage - Rated AC
    63V
  • Lead Pitch
    5mm
  • Lead Length
    4mm
  • Width
    7.2mm