  • MCPD1608MT151
MCPD1608MT151
advertisement
Manufacturer No:
MCPD1608MT151
Manufacturer:
Multicomp
HK JDW NO:
3958-MCPD1608MT151
Package:
1608
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
MCPD1608MT151
  • Package / Case
    1608
  • Number of Pins
    2
  • Packaging
    Cut Tape
  • Published
  • Case Code (Metric)
  • Inductance
    150 μH
  • Max DC Current
    270mA
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    2Ohm
  • Inductance Tolerance
    20%
  • RMS Current (Irms)
    270mA