  • MCPS1608MT102
MCPS1608MT102
advertisement
Manufacturer No:
MCPS1608MT102
HK JDW NO:
3958-MCPS1608MT102
Package:
1608
Step5Bar-code shipping tag
MCPS1608MT102
  • Package / Case
    1608
  • Inductance
    1 mH
  • Test Frequency
    100kHz
  • Max DC Current
    150mA
  • Frequency - Self Resonant
    2MHz
  • Q Factor
    40
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    3.4Ohm
  • Inductance Tolerance
    20%
  • RMS Current (Irms)
    150mA