  • MCPS3316MT150
MCPS3316MT150
advertisement
Manufacturer No:
MCPS3316MT150
HK JDW NO:
3958-MCPS3316MT150
Step5Bar-code shipping tag
MCPS3316MT150
  • Type
    Parameter
    Select All
    Cut Tape
  • Resistance
    90mOhm
  • Inductance
    15 μH
  • Max DC Current
    2A
  • Frequency - Self Resonant
    25MHz
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    90mOhm
  • Inductance Tolerance
    20%
  • RMS Current (Irms)
    800mA