  • MCR03EZHF1000
MCR03EZHF1000
advertisement
Manufacturer No:
MCR03EZHF1000
HK JDW NO:
687-MCR03EZHF1000
Package:
0603
Datasheet:
Description:
FIXED RESISTOR 100Ohm, 1%,
Quantity:
In Stock : 7798
Step5Bar-code shipping tag
MCR03EZHF1000
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    0603
  • Tolerance
    1%
  • Temperature Coefficient
    100 ppm/°C
  • Resistance
    100Ohm
  • Terminal Finish
    Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Subcategory
    Fixed Resistors
  • Power Rating
    100mW
  • Packing Method
    TR, PAPER
  • Technology
    METAL GLAZE/THICK FILM
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.1W
  • Operating Temperature (Max)
    155°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Working Voltage
    50V
  • Rated Temperature
    70°C