  • MCR03EZPD2151
MCR03EZPD2151
advertisement
Manufacturer No:
MCR03EZPD2151
Manufacturer:
ROHM Semiconductor
HK JDW NO:
687-MCR03EZPD2151
Package:
0603
Datasheet:
MCR03EZPD2151
Description:
Quantity:
In Stock : 15988
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
MCR03EZPD2151
  • Package / Case
    0603
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Tolerance
    0.5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    50 ppm/°C
  • Resistance
    2.15kOhm
  • Terminal Finish
    Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • HTS Code
  • Power Rating
    100mW
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TR, Paper, 7 Inch
  • Technology
    METAL GLAZE/THICK FILM
  • Construction
    Rectangular
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Reference Standard
    TS 16949
  • Case Code (Metric)
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.1W
  • Operating Temperature (Max)
    155°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Rated Temperature
    70°C