  • MCR10EZHJL1R0
MCR10EZHJL1R0
advertisement
Manufacturer No:
MCR10EZHJL1R0
HK JDW NO:
687-MCR10EZHJL1R0
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, 1Ohm, 5%,
Quantity:
In Stock : 4239
Step5Bar-code shipping tag
MCR10EZHJL1R0
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Tolerance
    5%
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    850 ppm/°C
  • Resistance
    1Ohm
  • Terminal Finish
    Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • HTS Code
  • Subcategory
    Fixed Resistors
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Technology
    METAL GLAZE/THICK FILM
  • Construction
    Chip
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.125W
  • Operating Temperature (Max)
    155°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Working Voltage
    150V
  • Size Code
    0805
  • Rated Temperature
    70°C