  • MCR10EZPF2433
MCR10EZPF2433
advertisement
Manufacturer No:
MCR10EZPF2433
HK JDW NO:
687-MCR10EZPF2433
Datasheet:
MCR10EZPF2433
Description:
Quantity:
In Stock : 5985
Step5Bar-code shipping tag
MCR10EZPF2433
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±1%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    Automotive AEC-Q200
  • Pbfree Code
    yes
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    243kOhm
  • Power (Watts)
    0.125W 1/8W
  • Power Rating
    125mW
  • Voltage - Rated DC
    150V
  • Construction
    Rectangular
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Reference Standard
    TS 16949
  • Height
    550μm
  • Height Seated (Max)
    0.026 0.65mm