  • MCRL007050R00KHB00
MCRL007050R00KHB00
advertisement
Manufacturer No:
MCRL007050R00KHB00
Manufacturer:
Vishay Dale
HK JDW NO:
873-MCRL007050R00KHB00
Package:
Module
Description:
Quantity:
In Stock : 98
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
MCRL007050R00KHB00
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Height Seated (Max)
    0.750 19.05mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    9 Weeks
  • Package / Case
    Module
  • Mounting Feature
    Flanges
  • Operating Temperature
    -40°C~300°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    MCR
  • Size / Dimension
    3.375Lx0.750W 85.73mmx19.05mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Feature
    Flame Proof, Safety
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Resistance
    50Ohms
  • Composition
    Wirewound
  • Power (Watts)
    70W
  • Lead Style
    Quick Connects, 0.250 (6.35mm)