  • MCSD43-3R3MU
MCSD43-3R3MU
advertisement
Manufacturer No:
MCSD43-3R3MU
HK JDW NO:
3958-MCSD43-3R3MU
Package:
SMD/SMT
Step5Bar-code shipping tag
MCSD43-3R3MU
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    SMD/SMT
  • Terminal Shape
    ONE SURFACE
  • Number of Pins
    2
  • Material - Core
    Ferrite
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Packaging
    Cut Tape
  • JESD-609 Code
    e2
  • Number of Terminations
    2
  • Terminal Finish
    Tin/Copper (Sn/Cu)
  • Shielding
    NO
  • Number of Functions
    1
  • Lead Pitch
    1mm
  • Operating Temperature (Max)
    130°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Inductance
    3.3 μH
  • Test Frequency
    0.1MHz
  • Max DC Current
    2.2A
  • Frequency - Self Resonant
    100kHz
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    86mOhm
  • Inductance Tolerance
    20%
  • Inductance-Nom (L)
    3.3 µH
  • RMS Current (Irms)
    2A
  • Width
    4.5mm