  • MCT0603UD3012BP500
MCT0603UD3012BP500
advertisement
Manufacturer No:
MCT0603UD3012BP500
Manufacturer:
Vishay Beyschlag
HK JDW NO:
878-MCT0603UD3012BP500
Package:
0603 (1608 Metric)
Description:
MC ATAU - Precision Series, Thin Film, 30.1kOhms, 0.125W 1/8W, ±0.1%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
MCT0603UD3012BP500
    Select All
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Package / Case
    0603 (1608 Metric)
  • Supplier Device Package
    0603
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    MC ATAU - Precision
  • Size / Dimension
    0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
  • Tolerance
    ±0.1%
  • Feature
    Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    ±25ppm/°C
  • Resistance
    30.1kOhms
  • Composition
    Thin Film
  • Power (Watts)
    0.125W 1/8W
  • Height Seated (Max)
    0.021 0.53mm