  • MD015A621JAB
MD015A621JAB
advertisement
Manufacturer No:
MD015A621JAB
HK JDW NO:
66-MD015A621JAB
Description:
DIPGuard® MD 620pF Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.260Lx0.100W 6.60mmx2.54mm -55°C~125°C 2 Terminations Through Hole 2-DIP
Step5Bar-code shipping tag
MD015A621JAB
    Select All
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    Non-RoHS Compliant
    2-DIP
  • Terminal Shape
    FLAT
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    0.260Lx0.100W 6.60mmx2.54mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Pbfree Code
    no
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Capacitance
    620pF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Lead Pitch
    8.255mm
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
    C0G
  • Lead Spacing
    0.325 8.25mm
  • Temperature Characteristics Code
    C0G
  • Multilayer
    Yes
  • Height
    3.429mm
  • Height Seated (Max)
    0.175 4.45mm