  • MD015E124MAB
MD015E124MAB
advertisement
Manufacturer No:
MD015E124MAB
HK JDW NO:
66-MD015E124MAB
Datasheet:
MD015E124MAB
Description:
DIPGuard® MD 0.12μF Ceramic Capacitor ±20% Z5U 0.260Lx0.100W 6.60mmx2.54mm 10°C~85°C Through Hole 2-DIP
Step5Bar-code shipping tag
MD015E124MAB
  • Operating Temperature
    10°C~85°C
  • Published
    2013
  • Size / Dimension
    0.260Lx0.100W 6.60mmx2.54mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Temperature Coefficient
    Z5U
  • Capacitance
    0.12μF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Lead Pitch
    8.255mm
  • Lead Spacing
    0.325 8.25mm
  • Height
    3.429mm
  • Height Seated (Max)
    0.175 4.45mm