  • MDH10060C-6R8NA=P3
MDH10060C-6R8NA=P3
advertisement
Manufacturer No:
MDH10060C-6R8NA=P3
Manufacturer:
Murata Electronics
HK JDW NO:
535-MDH10060C-6R8NA=P3
Package:
Nonstandard
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
MDH10060C-6R8NA=P3
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Lifecycle Status
    NRND (Last Updated: 1 month ago)
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Material - Core
    Ferrite
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    MDH10060C
  • Size / Dimension
    0.398Lx0.394W 10.10mmx10.00mm
  • Tolerance
    ±30%
  • Part Status
    Not For New Designs
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Wirewound
  • HTS Code
  • Current Rating (Amps)
    4.3A
  • Shielding
    Unshielded
  • Number of Functions
    1
  • Inductance
    6.8μH
  • Test Frequency
    0.1MHz
  • DC Resistance (DCR)
    13mOhm
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Inductance Frequency - Test
    100kHz
  • Current - Saturation
    5A
  • Rated Current-Max
    4.3A
  • Height Seated (Max)
    0.248 6.30mm