  • MDM-21SH011K
MDM-21SH011K
advertisement
Manufacturer No:
MDM-21SH011K
HK JDW NO:
410-MDM-21SH011K
Description:
Cable Assembly RG178/U 0.914m 26AWG 21 POS Micro D-Sub SKT Crimp
Step5Bar-code shipping tag
MDM-21SH011K
    12 Weeks
  • Contact Plating
    Gold
  • Mounting Type
    CABLE
  • Number of Pins
    21
  • Insulation Material
    LIQUID CRYSTALLINE POLYMER
  • Shell Material
    ALUMINUM ALLOY
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2006
  • Pbfree Code
    no
    Crimp
  • Connector Type
    D-Sub
  • Gender
    Female
  • MIL Conformance
    NO
  • DIN Conformance
  • IEC Conformance
  • Filter Feature
  • Mixed Contacts
  • Option
    GENERAL PURPOSE
  • Shell Finish
    YELLOW CHROMATE/CADMIUM
  • Empty Shell
  • Contact Style
    Socket
  • Shell Size
    C
  • Max Current Rating
    3A
  • Cable Length
    914mm
  • Wire/Cable Gauge
    26 AWG