  • MDM-25PH006L
MDM-25PH006L
advertisement
Manufacturer No:
MDM-25PH006L
HK JDW NO:
410-MDM-25PH006L
Package:
Datasheet:
MDM-25PH006L
Description:
MICRO-D RCPT 25POS PIN 36 WIRE
Step5Bar-code shipping tag
MDM-25PH006L
  • Factory Lead Time
    19 Weeks
  • Insulation Material
    LIQUID CRYSTAL POLYMER
  • Shell Material
    ALUMINUM ALLOY
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2006
  • Series
    MDM
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Connector Type
    D-Sub
  • Type
    D-Type, Micro-D
  • Number of Positions
    25
  • Color
    Multiple, Individual
  • Gender
    Male
  • MIL Conformance
    YES
  • DIN Conformance
    NO
  • IEC Conformance
    NO
  • Filter Feature
  • Mixed Contacts
  • Option
    GENERAL PURPOSE
  • Total Number of Contacts
    25
  • Shell Finish
    YELLOW CHROMATE/CADMIUM
  • Contact Finish
    Gold
  • Empty Shell
  • Contact Style
    Pin
  • Shell Size
    D
  • Max Current Rating
    3A
  • Cable Length
    914mm
  • Wire/Cable Gauge
    26 AWG
  • 1st Connector
    Receptacle, Male Pins
  • 2nd Connector
    Individual Wire Leads
  • Connector Type A
    D-Sub, Receptacle
  • Connector Type B
    Wire Leads
  • Length
    3.00' 914.40mm