  • MDM-31PH006B
MDM-31PH006B
advertisement
Manufacturer No:
MDM-31PH006B
HK JDW NO:
410-MDM-31PH006B
Package:
Datasheet:
MDM-31PH006B
Description:
Cable Assembly RG178/U 0.914m 26AWG 31 POS Micro D-Sub PIN Crimp
Step5Bar-code shipping tag
MDM-31PH006B
    Select All
  • Contact Finish
    Gold
  • Contact Style
    Pin
  • Max Current Rating
    3A
  • Cable Length
    914mm
  • Wire/Cable Gauge
    26 AWG
  • 1st Connector
    Receptacle, Male Pins
  • 2nd Connector
    Individual Wire Leads
  • Connector Type A
    D-Sub, Receptacle
  • Connector Type B
    Wire Leads
  • Length
    3.00' 914.40mm