  • MDP1403100KGE04
MDP1403100KGE04
advertisement
Manufacturer No:
MDP1403100KGE04
Manufacturer:
Vishay Dale
HK JDW NO:
873-MDP1403100KGE04
Package:
14-DIP (0.300, 7.62mm)
Datasheet:
MDP1403100KGE04
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
MDP1403100KGE04
  • Packaging
    Tube
  • Series
    MDP
  • Published
    2013
  • Size / Dimension
    0.750Lx0.250W 19.05mmx6.35mm
  • Tolerance
    ±2%
  • JESD-609 Code
    e8
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    14
  • Termination
    Radial
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    100kOhm
  • Terminal Finish
    Tin/Copper/Silver (Sn95.5Cu3.9Ag0.6)
  • Voltage - Rated
    200V
  • HTS Code
  • Subcategory
    ARRAY/NETWORK RESISTOR
  • Power Rating
    1.73W
  • Technology
    METAL GLAZE/THICK FILM
  • Number of Functions
    7
  • Construction
    Molded Case
  • Resistor Type
    ARRAY/NETWORK RESISTOR
  • Lead Pitch
    2.54mm
  • Lead Length
    3.3mm
  • Number of Elements
    1
  • Number of Resistors
    7
  • Circuit Type
    Isolated
  • Power Per Element
    250mW
  • Element Power Dissipation
    0.25W
  • Height
    3.937mm
  • Height Seated (Max)
    0.155 3.94mm
  • Thickness
    7.87mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    14-DIP (0.300, 7.62mm)
  • Terminal Shape
    FLAT
  • Number of Pins
    14
  • Weight
    1.299996g
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C