  • MDP160118R0GD04
MDP160118R0GD04
advertisement
Manufacturer No:
MDP160118R0GD04
Manufacturer:
Vishay / Dale
HK JDW NO:
873-MDP160118R0GD04
Package:
DIP
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
MDP160118R0GD04
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    DIP
  • Number of Pins
    16
  • Weight
    1.5g
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    2%
  • Number of Terminations
    16
  • Temperature Coefficient
    100 ppm/°C
  • Resistance
    18Ohm
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power Rating
    1.92W